K473M20X7RK53H5 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Uppgradering
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
I lager: 0
Datablad
Uppgradering
I lager: 0
Datablad
Similar
Parametrisk ekvivalent
Parametrisk ekvivalent
Similar
TDK
I lager: 500
0.047 µF ±20% 200V Keramiska kondensatorer X7R Radial
K473M20X7RK53H5
DigiKeys produktnummer
K473M20X7RK53H5-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
K473M20X7RK53H5
Beskrivning
CAP CER 0.047UF 200V X7R RADIAL
Tillverkarens standardleveranstid
18 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
K473M20X7RK53H5 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Tillämpningar
Serie
Monteringstyp
Förpackning
Bulk
Inkapsling/låda
Radial
Artikelstatus
Aktiv
Storlek/dimension
L 0,197" x B 0,126" (5,00 x 3,20mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,299" (7,60mm)
Tolerans
±20%
Ledaravstånd
0,197" (5,00mm)