K473K15X7RF5BH5 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
I lager: 0
Datablad
Direkt
I lager: 0
Datablad
Similar
Similar
Parametrisk ekvivalent
Parametrisk ekvivalent
KEMET
KEMET
TDK
I lager: 159
TDK
I lager: 500
0.047 µF ±10% 50V Keramiska kondensatorer X7R Radial
K473K15X7RF5BH5
DigiKeys produktnummer
K473K15X7RF5BH5-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
K473K15X7RF5BH5
Beskrivning
CAP CER 0.047UF 50V X7R RADIAL
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
K473K15X7RF5BH5 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Förpackning
Bulk
Storlek/dimension
L 0,157" x B 0,102" (4,00 x 2,60mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,260" (6,60mm)
Tolerans
±10%
Ledaravstånd
0,197" (5,00mm)