K472K20C0GF53L2 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Uppgradering
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
I lager: 0
Datablad
Uppgradering
I lager: 0
Datablad
Similar
Similar
Parametrisk ekvivalent
Parametrisk ekvivalent
4700 pF ±10% 50V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 Radial
K472K20C0GF53L2
DigiKeys produktnummer
K472K20C0GF53L2-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
K472K20C0GF53L2
Beskrivning
CAP CER 4700PF 50V C0G/NP0 RAD
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
K472K20C0GF53L2 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Förpackning
Bulk
Storlek/dimension
L 0,197" x B 0,126" (5,00 x 3,20mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,260" (6,60mm)
Tolerans
±10%
Ledaravstånd
0,098" (2,50mm)