K472K15X7RH5UH5
DigiKeys produktnummer
56-K472K15X7RH5UH5CT-ND - Remsbit (CT)
56-K472K15X7RH5UH5TB-ND - Remsa och låda (TB)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
K472K15X7RH5UH5
Beskrivning
CAP CER 4700PF 100V X7R RADIAL
Detaljerad beskrivning
4700 pF ±10% 100V Keramiska kondensatorer X7R Radial
EDA-/CAD-modeller
K472K15X7RH5UH5 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Förpackning
Remsbit (CT)
Remsa och låda (TB)
Storlek/dimension
L 0,157" x B 0,102" (4,00 x 2,60mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,260" (6,60mm)
Tolerans
±10%
Ledaravstånd
0,197" (5,00mm)