K471J15C0GH53H5H
DigiKeys produktnummer
BC3195-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
K471J15C0GH53H5H
Beskrivning
CAP CER 470PF 100V C0G RADIAL
Detaljerad beskrivning
470 pF ±5% 100V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 Radial
Arbetstemperatur
-55°C-175°C
Tillv.
Klassificeringar
AEC-Q200
Förpackning
Bulk
Storlek/dimension
L 0,157" x B 0,102" (4,00 x 2,60mm)
Tolerans
±5%
Höjd - monterad (max)
0,260" (6,60mm)
Spänning - märkt
Ledaravstånd
0,197" (5,00mm)