K470K15C0GL5UH5 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Parametrisk ekvivalent
47 pF ±10% 500V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 Radial
K470K15C0GL5UH5
DigiKeys produktnummer
K470K15C0GL5UH5-ND - Remsa och låda (TB)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
K470K15C0GL5UH5
Beskrivning
CAP CER 47PF 500V C0G/NP0 RADIAL
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
K470K15C0GL5UH5 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Förpackning
Remsa och låda (TB)
Storlek/dimension
L 0,157" x B 0,102" (4,00 x 2,60mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,260" (6,60mm)
Tolerans
±10%
Ledaravstånd
0,197" (5,00mm)