K391K10C0GH5TL2 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Parametrisk ekvivalent
390 pF ±10% 100V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 Radial
K391K10C0GH5TL2
DigiKeys produktnummer
K391K10C0GH5TL2-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
K391K10C0GH5TL2
Beskrivning
CAP CER 390PF 100V C0G/NP0 RAD
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
K391K10C0GH5TL2 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Storlek/dimension
L 0,142" x B 0,091" (3,60 x 2,30mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,205" (5,20mm)
Tolerans
±10%
Ledaravstånd
0,098" (2,50mm)