K391J10C0GH5TH5 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Parametrisk ekvivalent
KEMET
KEMET
TDK
I lager: 758
TDK
I lager: 168
Murata Electronics
I lager: 57
Murata Electronics
390 pF ±5% 100V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 Radial
K391J10C0GH5TH5
DigiKeys produktnummer
K391J10C0GH5TH5-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
K391J10C0GH5TH5
Beskrivning
CAP CER 390PF 100V C0G/NP0 RAD
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
K391J10C0GH5TH5 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Storlek/dimension
L 0,142" x B 0,091" (3,60 x 2,30mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,244" (6,20mm)
Tolerans
±5%
Ledaravstånd
0,197" (5,00mm)