K390J15C0GK53L2 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Parametrisk ekvivalent
Similar
KEMET
I lager: 892
KYOCERA AVX
KYOCERA AVX
39 pF ±5% 200V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 Radial
K390J15C0GK53L2
DigiKeys produktnummer
K390J15C0GK53L2-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
K390J15C0GK53L2
Beskrivning
CAP CER 39PF 200V C0G/NP0 RADIAL
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
K390J15C0GK53L2 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Förpackning
Bulk
Storlek/dimension
L 0,157" x B 0,102" (4,00 x 2,60mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,220" (5,60mm)
Tolerans
±5%
Ledaravstånd
0,098" (2,50mm)