K333K20X7RL5UH5 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Datablad
0.033 µF ±10% 500V Keramiska kondensatorer X7R Radial
K333K20X7RL5UH5
DigiKeys produktnummer
K333K20X7RL5UH5-ND - Remsa och låda (TB)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
K333K20X7RL5UH5
Beskrivning
CAP CER 0.033UF 500V X7R RADIAL
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
K333K20X7RL5UH5 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Storlek/dimension
L 0,197" x B 0,126" (5,00 x 3,20mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,299" (7,60mm)
Tolerans
±10%
Ledaravstånd
0,197" (5,00mm)