K273K20X7RH5TH5 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Parametrisk ekvivalent
0.027 µF ±10% 100V Keramiska kondensatorer X7R Radial
K273K20X7RH5TH5
DigiKeys produktnummer
K273K20X7RH5TH5-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
K273K20X7RH5TH5
Beskrivning
CAP CER 0.027UF 100V X7R RADIAL
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
K273K20X7RH5TH5 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Storlek/dimension
L 0,197" x B 0,126" (5,00 x 3,20mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,299" (7,60mm)
Tolerans
±10%
Ledaravstånd
0,197" (5,00mm)