K272K15X7RK53L2 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Parametrisk ekvivalent
2700 pF ±10% 200V Keramiska kondensatorer X7R Radial
K272K15X7RK53L2
DigiKeys produktnummer
K272K15X7RK53L2-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
K272K15X7RK53L2
Beskrivning
CAP CER 2700PF 200V X7R RADIAL
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
K272K15X7RK53L2 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Förpackning
Bulk
Storlek/dimension
L 0,157" x B 0,102" (4,00 x 2,60mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,220" (5,60mm)
Tolerans
±10%
Ledaravstånd
0,098" (2,50mm)