K270J15C0GH53L2 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Parametrisk ekvivalent
KEMET
I lager: 407
Murata Electronics
I lager: 600
Murata Electronics
I lager: 300
KYOCERA AVX
27 pF ±5% 100V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 Radial
K270J15C0GH53L2
DigiKeys produktnummer
K270J15C0GH53L2-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
K270J15C0GH53L2
Beskrivning
CAP CER 27PF 100V C0G/NP0 RADIAL
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
K270J15C0GH53L2 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Förpackning
Bulk
Storlek/dimension
L 0,157" x B 0,102" (4,00 x 2,60mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,220" (5,60mm)
Tolerans
±5%
Ledaravstånd
0,098" (2,50mm)