K270J15C0GF5TK2
DigiKeys produktnummer
56-K270J15C0GF5TK2TR-ND - Remsa och spole (TR)
56-K270J15C0GF5TK2CT-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
K270J15C0GF5TK2
Beskrivning
CAP CER 27PF 50V NP0 RADIAL
Detaljerad beskrivning
27 pF ±5% 50V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 Radial
EDA-/CAD-modeller
K270J15C0GF5TK2 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Storlek/dimension
L 0,157" x B 0,102" (4,00 x 2,60mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,295" (7,50mm)
Tolerans
±5%
Ledaravstånd
0,098" (2,50mm)