K222K20C0GK53H5 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Uppgradering
Similar
Parametrisk ekvivalent
Parametrisk ekvivalent
TDK
TDK
2200 pF ±10% 200V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 Radial
K222K20C0GK53H5
DigiKeys produktnummer
K222K20C0GK53H5-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
K222K20C0GK53H5
Beskrivning
CAP CER 2200PF 200V C0G/NP0 RAD
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
K222K20C0GK53H5 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Förpackning
Bulk
Storlek/dimension
L 0,197" x B 0,126" (5,00 x 3,20mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,299" (7,60mm)
Tolerans
±10%
Ledaravstånd
0,197" (5,00mm)