K222K15X7RH53L2
DigiKeys produktnummer
56-K222K15X7RH53L2-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
K222K15X7RH53L2
Beskrivning
CAP CER 2200PF 100V X7R RADIAL
Detaljerad beskrivning
2200 pF ±10% 100V Keramiska kondensatorer X7R Radial
EDA-/CAD-modeller
K222K15X7RH53L2 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Förpackning
Bulk
Storlek/dimension
L 0,157" x B 0,102" (4,00 x 2,60mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,220" (5,60mm)
Tolerans
±10%
Ledaravstånd
0,098" (2,50mm)