K221K15X7RL5UH5
DigiKeys produktnummer
BC2674CT-ND - Remsbit (CT)
BC2674TB-ND - Remsa och låda (TB)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
K221K15X7RL5UH5
Beskrivning
CAP CER 220PF 500V X7R RADIAL
Detaljerad beskrivning
220 pF ±10% 500V Keramiska kondensatorer X7R Radial
EDA-/CAD-modeller
K221K15X7RL5UH5 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Förpackning
Remsbit (CT)
Remsa och låda (TB)
Storlek/dimension
L 0,157" x B 0,102" (4,00 x 2,60mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,260" (6,60mm)
Tolerans
±10%
Ledaravstånd
0,197" (5,00mm)