K221J15C0GF53L2
DigiKeys produktnummer
K221J15C0GF53L2-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
K221J15C0GF53L2
Beskrivning
CAP CER 220PF 50V C0G/NP0 RADIAL
Detaljerad beskrivning
220 pF ±5% 50V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 Radial
EDA-/CAD-modeller
K221J15C0GF53L2 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Förpackning
Bulk
Storlek/dimension
L 0,157" x B 0,102" (4,00 x 2,60mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,220" (5,60mm)
Tolerans
±5%
Ledaravstånd
0,098" (2,50mm)