K181K15X7RL53H5 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Parametrisk ekvivalent
180 pF ±10% 500V Keramiska kondensatorer X7R Radial
K181K15X7RL53H5
DigiKeys produktnummer
K181K15X7RL53H5-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
K181K15X7RL53H5
Beskrivning
CAP CER 180PF 500V X7R RADIAL
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
K181K15X7RL53H5 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Förpackning
Bulk
Storlek/dimension
L 0,157" x B 0,102" (4,00 x 2,60mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,260" (6,60mm)
Tolerans
±10%
Ledaravstånd
0,197" (5,00mm)