K153Z15Y5VF5TH5 har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
MFR Recommended
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
I lager: 0
Datablad
Similar
I lager: 6 895
Datablad
0.015 µF -20%, +80% 50V Keramiska kondensatorer Y5V (F) Radial
K153Z15Y5VF5TH5
DigiKeys produktnummer
K153Z15Y5VF5TH5-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
K153Z15Y5VF5TH5
Beskrivning
CAP CER 0.015UF 50V Y5V RADIAL
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
K153Z15Y5VF5TH5 Modeller
Arbetstemperatur
-30°C-85°C
Tillv.
Tillämpningar
Serie
Monteringstyp
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Inkapsling/låda
Radial
Artikelstatus
Föråldrad
Storlek/dimension
L 0,157" x B 0,102" (4,00 x 2,60mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,260" (6,60mm)
Tolerans
-20%, +80%
Ledaravstånd
0,197" (5,00mm)