K153K15X7RF53L2
DigiKeys produktnummer
56-K153K15X7RF53L2-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
K153K15X7RF53L2
Beskrivning
CAP CER 0.015UF 50V X7R RADIAL
Detaljerad beskrivning
0.015 µF ±10% 50V Keramiska kondensatorer X7R Radial
EDA-/CAD-modeller
K153K15X7RF53L2 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Förpackning
Bulk
Storlek/dimension
L 0,157" x B 0,102" (4,00 x 2,60mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,220" (5,60mm)
Tolerans
±10%
Ledaravstånd
0,098" (2,50mm)