K151K15X7RH55K2 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Datablad
Direkt
Datablad
Uppgradering
Similar
Similar
KYOCERA AVX
KYOCERA AVX
TDK
TDK
I lager: 975
150 pF ±10% 100V Keramiska kondensatorer X7R Radial
K151K15X7RH55K2
DigiKeys produktnummer
K151K15X7RH55K2-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
K151K15X7RH55K2
Beskrivning
CAP CER 150PF 100V X7R RADIAL
Detaljerad beskrivning
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Förpackning
Bulk
Storlek/dimension
L 0,157" x B 0,102" (4,00 x 2,60mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,295" (7,50mm)
Tolerans
±10%
Ledaravstånd
0,098" (2,50mm)