K151J15C0GF5TL2
DigiKeys produktnummer
BC1015TR-ND - Remsa och spole (TR)
BC1015CT-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
K151J15C0GF5TL2
Beskrivning
CAP CER 150PF 50V C0G/NP0 RADIAL
Detaljerad beskrivning
150 pF ±5% 50V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 Radial
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Storlek/dimension
L 0,157" x B 0,102" (4,00 x 2,60mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,220" (5,60mm)
Tolerans
±5%
Ledaravstånd
0,098" (2,50mm)