K121J10C0GH53L2 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Parametrisk ekvivalent
KEMET
TDK
I lager: 212
TDK
Murata Electronics
I lager: 967
Murata Electronics
KYOCERA AVX
120 pF ±5% 100V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 Radial
K121J10C0GH53L2
DigiKeys produktnummer
K121J10C0GH53L2-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
K121J10C0GH53L2
Beskrivning
CAP CER 120PF 100V C0G/NP0 RAD
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
K121J10C0GH53L2 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Förpackning
Bulk
Storlek/dimension
L 0,142" x B 0,091" (3,60 x 2,30mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,205" (5,20mm)
Tolerans
±5%
Ledaravstånd
0,098" (2,50mm)