K104J15X7RF5UH5
DigiKeys produktnummer
56-K104J15X7RF5UH5CT-ND - Remsbit (CT)
56-K104J15X7RF5UH5TB-ND - Remsa och låda (TB)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
K104J15X7RF5UH5
Beskrivning
CAP CER 0.1UF 50V X7R RADIAL
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
0.1 µF ±5% 50V Keramiska kondensatorer X7R Radial
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
K104J15X7RF5UH5 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Tillämpningar
Serie
Monteringstyp
Förpackning
Remsbit (CT)
Remsa och låda (TB)
Inkapsling/låda
Radial
Artikelstatus
Föråldrad
Storlek/dimension
L 0,157" x B 0,102" (4,00 x 2,60mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,260" (6,60mm)
Tolerans
±5%
Ledaravstånd
0,197" (5,00mm)