K103K20X7RL5TH5
DigiKeys produktnummer
56-K103K20X7RL5TH5TR-ND - Remsa och spole (TR)
56-K103K20X7RL5TH5CT-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
K103K20X7RL5TH5
Beskrivning
CAP CER 10000PF 500V X7R RADIAL
Detaljerad beskrivning
10000 pF ±10% 500V Keramiska kondensatorer X7R Radial
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Storlek/dimension
L 0,197" x B 0,126" (5,00 x 3,20mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,299" (7,60mm)
Tolerans
±10%
Ledaravstånd
0,197" (5,00mm)