K103K15X7RF5TL2
DigiKeys produktnummer
BC1078TR-ND - Remsa och spole (TR)
BC1078CT-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
K103K15X7RF5TL2
Beskrivning
CAP CER 10000PF 50V X7R RADIAL
Detaljerad beskrivning
10000 pF ±10% 50V Keramiska kondensatorer X7R Radial
EDA-/CAD-modeller
K103K15X7RF5TL2 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Storlek/dimension
L 0,157" x B 0,102" (4,00 x 2,60mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,220" (5,60mm)
Tolerans
±10%
Ledaravstånd
0,098" (2,50mm)