K102K15X7RH5TH5
DigiKeys produktnummer
BC1117TR-ND - Remsa och spole (TR)
BC1117CT-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
K102K15X7RH5TH5
Beskrivning
CAP CER 1000PF 100V X7R RADIAL
Detaljerad beskrivning
1000 pF ±10% 100V Keramiska kondensatorer X7R Radial
EDA-/CAD-modeller
K102K15X7RH5TH5 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Storlek/dimension
L 0,157" x B 0,102" (4,00 x 2,60mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,260" (6,60mm)
Tolerans
±10%
Ledaravstånd
0,197" (5,00mm)