K102K10X7RH5WH5 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
I lager: 0
Datablad
Direkt
I lager: 0
Datablad
Uppgradering
Uppgradering
Similar
Similar
Parametrisk ekvivalent
1000 pF ±10% 100V Keramiska kondensatorer X7R Radial
K102K10X7RH5WH5
DigiKeys produktnummer
K102K10X7RH5WH5-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
K102K10X7RH5WH5
Beskrivning
CAP CER 1000PF 100V X7R RADIAL
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
K102K10X7RH5WH5 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Förpackning
Bulk
Storlek/dimension
L 0,142" x B 0,091" (3,60 x 2,30mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,244" (6,20mm)
Tolerans
±10%
Ledaravstånd
0,197" (5,00mm)