K102K10X7RH5UL2
DigiKeys produktnummer
56-K102K10X7RH5UL2CT-ND - Remsbit (CT)
56-K102K10X7RH5UL2TB-ND - Remsa och låda (TB)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
K102K10X7RH5UL2
Beskrivning
CAP CER 1000PF 100V X7R RADIAL
Detaljerad beskrivning
1000 pF ±10% 100V Keramiska kondensatorer X7R Radial
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Förpackning
Remsbit (CT)
Remsa och låda (TB)
Storlek/dimension
L 0,142" x B 0,091" (3,60 x 2,30mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,205" (5,20mm)
Tolerans
±10%
Ledaravstånd
0,098" (2,50mm)