K102J20C0GK5UH5 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Uppgradering
Datablad
Parametrisk ekvivalent
Parametrisk ekvivalent
KEMET
1000 pF ±5% 200V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 Radial
K102J20C0GK5UH5
DigiKeys produktnummer
K102J20C0GK5UH5-ND - Remsa och låda (TB)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
K102J20C0GK5UH5
Beskrivning
CAP CER 1000PF 200V C0G/NP0 RAD
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
K102J20C0GK5UH5 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Förpackning
Remsa och låda (TB)
Storlek/dimension
L 0,197" x B 0,126" (5,00 x 3,20mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,299" (7,60mm)
Tolerans
±5%
Ledaravstånd
0,197" (5,00mm)