K102J15C0GF53H5H
DigiKeys produktnummer
56-K102J15C0GF53H5H-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
K102J15C0GF53H5H
Beskrivning
CAP CER 1000PF 50V C0G RADIAL
Tillverkarens standardleveranstid
18 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
1000 pF ±5% 50V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 Radial
Arbetstemperatur
-55°C-175°C
Tillv.
Klassificeringar
AEC-Q200
Serie
Tillämpningar
Förpackning
Bulk
Monteringstyp
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
Radial
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,157" x B 0,102" (4,00 x 2,60mm)
Tolerans
±5%
Höjd - monterad (max)
0,260" (6,60mm)
Spänning - märkt
Ledaravstånd
0,197" (5,00mm)