K101J15C0GH5TL2
DigiKeys produktnummer
BC1057TR-ND - Remsa och spole (TR)
BC1057CT-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
K101J15C0GH5TL2
Beskrivning
CAP CER 100PF 100V C0G/NP0 RAD
Detaljerad beskrivning
100 pF ±5% 100V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 Radial
EDA-/CAD-modeller
K101J15C0GH5TL2 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Storlek/dimension
L 0,157" x B 0,102" (4,00 x 2,60mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,220" (5,60mm)
Tolerans
±5%
Ledaravstånd
0,098" (2,50mm)