HVR3700004703FR500
DigiKeys produktnummer
PPCHF470KTR-ND - Remsa och spole (TR)
PPCHF470KCT-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
HVR3700004703FR500
Beskrivning
RES 470K OHM 1/2W 1% AXIAL
Tillverkarens standardleveranstid
15 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
470 kOhms ±1% 0,5W, 1/2W Hålmonterade resistorer Axiell Flamhämmande beläggning, hög spänning, pulsmotstånd, säkerhet Metallfilm
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
HVR3700004703FR500 Modeller
Kategori
Sammansättning
Tillv.
Egenskaper
Flamhämmande beläggning, hög spänning, pulsmotstånd, säkerhet
Serie
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
Resistans
Leverantörens enhetsförpackning
Axiell
Tolerans
Storlek/dimension
Diam. 0,157" x L 0,394" (4,00 x 10,00mm)