CCF554K70FKE36
DigiKeys produktnummer
56-CCF554K70FKE36TR-ND - Remsa och spole (TR)
56-CCF554K70FKE36CT-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CCF554K70FKE36
Beskrivning
CCF-55 4.7K 1% T-1 E36 E3
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
4.7 kOhms ±1% 0,5W, 1/2W Hålmonterade resistorer Axiell Flamhämmande beläggning, fuktbeständig, säkerhet Metallfilm
Kategori
Sammansättning
Tillv.
Egenskaper
Flamhämmande beläggning, fuktbeständig, säkerhet
Serie
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Arbetstemperatur
-65°C-165°C
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
Resistans
Leverantörens enhetsförpackning
Axiell
Tolerans
Storlek/dimension
Diam. 0,090" x L 0,245" (2,29 x 6,22mm)