BFC247052153 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
I lager: 0
Datablad
Parametrisk ekvivalent
I lager: 0
Datablad
0.015 µF Filmkondensator 200V 400V Polyester, metalliserad Radial
BFC247052153
DigiKeys produktnummer
BFC247052153-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BFC247052153
Beskrivning
CAP FILM 0.015UF 5% 400VDC RAD
Tillverkarens standardleveranstid
21 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Monteringstyp
Genomgående hål
Serie
Inkapsling/låda
Förpackning
Bulk
Storlek/dimension
L 0,283" x B 0,138" (7,20 x 3,50mm)
Artikelstatus
Aktiv
Höjd - monterad (max)
0,315" (8,00mm)
Kapacitans
Terminering
PC-stift
Tolerans
±5%
Ledaravstånd
0,197" (5,00mm)
Märkspänning - AC
200V
Tillämpningar
General Purpose
Märkspänning - DC
400V