BFC246758273 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
I lager: 0
Datablad
0.027 µF Filmkondensator 250V 630V Polyester, metalliserad Radial
BFC246758273
DigiKeys produktnummer
BFC246758273-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BFC246758273
Beskrivning
CAP FILM 0.027UF 5% 630VDC RAD
Tillverkarens standardleveranstid
14 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Dielektriskt material
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-105°C
Serie
Monteringstyp
Genomgående hål
Förpackning
Bulk
Storlek/dimension
L 0,492" x B 0,209" (12,50 x 5,30mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,602" (15,30mm)
Tolerans
±5%
Terminering
PC-stift
Märkspänning - AC
250V
Ledaravstånd
0,394" (10,00mm)
Märkspänning - DC
630V