BFC238374513 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
I lager: 0
Datablad
Parametrisk ekvivalent
I lager: 0
Datablad
0.051 µF Filmkondensator 900V 2500V (2,5kV) Polypropylen (PP), metalliserad Radial
BFC238374513
DigiKeys produktnummer
BFC238374513-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BFC238374513
Beskrivning
CAP FILM 0.051UF 5% 2.5KVDC RAD
Tillverkarens standardleveranstid
15 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Dielektriskt material
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-105°C
Genomgående hål
Förpackning
Bulk
Storlek/dimension
L 1,220" x B 0,709" (31,00 x 18,00mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
1,102" (28,00mm)
Tolerans
±5%
Märkspänning - AC
900V
Ledaravstånd
1,083" (27,50mm)
Märkspänning - DC
2500V (2,5kV)