BFC238364243 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Datablad
Parametrisk ekvivalent
Datablad
0.024 µF Filmkondensator 700V 2000V (2kV) Polypropylen (PP), metalliserad Radial
BFC238364243
DigiKeys produktnummer
BFC238364243-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BFC238364243
Beskrivning
CAP FILM 0.024UF 5% 2KVDC RADIAL
Detaljerad beskrivning
Kategori
Dielektriskt material
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-105°C
Storlek/dimension
L 1,024" x B 0,394" (26,00 x 10,00mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,768" (19,50mm)
Tolerans
±5%
Märkspänning - AC
700V
Ledaravstånd
0,886" (22,50mm)
Märkspänning - DC
2000V (2kV)