BFC238350154
DigiKeys produktnummer
BC1979-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BFC238350154
Beskrivning
CAP FILM 0.15UF 5% 1.6KVDC RAD
Tillverkarens standardleveranstid
15 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
0.15 µF Filmkondensator 550V 1600V (1,6kV) Polypropylen (PP), metalliserad Radial
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
BFC238350154 Modeller
Kategori
Dielektriskt material
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-105°C
Genomgående hål
Förpackning
Bulk
Storlek/dimension
L 1,220" x B 0,709" (31,00 x 18,00mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
1,102" (28,00mm)
Tolerans
±5%
Märkspänning - AC
550V
Ledaravstånd
1,083" (27,50mm)
Märkspänning - DC
1600V (1,6kV)