BFC238320224
DigiKeys produktnummer
BC1858-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BFC238320224
Beskrivning
CAP FILM 0.22UF 5% 630VDC RADIAL
Detaljerad beskrivning
0.22 µF Filmkondensator 220V 630V Polypropylen (PP), metalliserad Radial
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
BFC238320224 Modeller
Kategori
Dielektriskt material
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-105°C
Storlek/dimension
L 1,024" x B 0,335" (26,00 x 8,50mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,709" (18,00mm)
Tolerans
±5%
Märkspänning - AC
220V
Ledaravstånd
0,886" (22,50mm)
Märkspänning - DC
630V