BFC237341334
DigiKeys produktnummer
BC1782-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BFC237341334
Beskrivning
CAP FILM 0.33UF 10% 250VDC RAD
Tillverkarens standardleveranstid
15 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
0.33 µF Filmkondensator 160V 250V Polyester, metalliserad Radial
Arbetstemperatur
-55°C-105°C
Serie
Inkapsling/låda
Förpackning
Bulk
Storlek/dimension
L 0,689" x B 0,236" (17,50 x 6,00mm)
Artikelstatus
Aktiv
Höjd - monterad (max)
0,472" (12,00mm)
Tolerans
±10%
Ledaravstånd
0,591" (15,00mm)
Märkspänning - AC
160V
Tillämpningar
General Purpose
Märkspänning - DC
250V