BFC237151822 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
I lager: 11 039
Datablad
Similar
Datablad
Parametrisk ekvivalent
8200 pF Filmkondensator 220V 400V Polyester, metalliserad Radial
BFC237151822
DigiKeys produktnummer
BC1733-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BFC237151822
Beskrivning
CAP FILM 8200PF 10% 400VDC RAD
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
BFC237151822 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-105°C
Serie
Inkapsling/låda
Storlek/dimension
L 0,394" x B 0,118" (10,00 x 3,00mm)
Artikelstatus
Aktiv
Höjd - monterad (max)
0,315" (8,00mm)
Tolerans
±10%
Ledaravstånd
0,300" (7,62mm)
Märkspänning - AC
220V
Tillämpningar
General Purpose
Märkspänning - DC
400V