BFC237046332 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
I lager: 0
Datablad
Parametrisk ekvivalent
I lager: 0
Datablad
3300 pF Filmkondensator 160V 250V Polyester, metalliserad Radial
BFC237046332
DigiKeys produktnummer
BFC237046332-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BFC237046332
Beskrivning
CAP FILM 3300PF 5% 250VDC RADIAL
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Arbetstemperatur
-55°C-105°C
Tillv.
Monteringstyp
Genomgående hål
Serie
Inkapsling/låda
Förpackning
Bulk
Storlek/dimension
L 0,283" x B 0,098" (7,20 x 2,50mm)
Artikelstatus
Aktiv
Höjd - monterad (max)
0,256" (6,50mm)
Kapacitans
Terminering
PC-stift
Tolerans
±5%
Ledaravstånd
0,200" (5,08mm)
Märkspänning - AC
160V
Tillämpningar
Automotive
Märkspänning - DC
250V