BFC237011474
DigiKeys produktnummer
BC1632-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BFC237011474
Beskrivning
CAP FILM 0.47UF 10% 63VDC RADIAL
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
0.47 µF Filmkondensator 40V 63V Polyester, metalliserad Radial
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
BFC237011474 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-100°C
Genomgående hål
Serie
Inkapsling/låda
Förpackning
Bulk
Storlek/dimension
L 0,283" x B 0,138" (7,20 x 3,50mm)
Artikelstatus
Aktiv
Höjd - monterad (max)
0,315" (8,00mm)
Tolerans
±10%
Ledaravstånd
0,200" (5,08mm)
Märkspänning - AC
40V
Tillämpningar
Automotive
Märkspänning - DC
63V