BFC233927104 | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | BFC233927104 |
Beskrivning | CAP FILM 0.1UF 20% 630VDC RADIAL |
Tillverkarens standardleveranstid | 13 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 0.1 µF Filmkondensator 310V 630V Polypropylen (PP), metalliserad Radial |
Datablad | Datablad |
Kategori | Arbetstemperatur -55°C-110°C |
Tillv. | Monteringstyp Genomgående hål |
Serie | Inkapsling/låda |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) | Storlek/dimension L 0,689" x B 0,197" (17,50 x 5,00mm) |
Artikelstatus Aktiv | Höjd - monterad (max) 0,433" (11,00mm) |
Kapacitans | Terminering PC-stift |
Tolerans ±20% | Ledaravstånd 0,591" (15,00mm) |
Märkspänning - AC 310V | Tillämpningar Automotive, EMI, RFI-dämpning |
Märkspänning - DC 630V | Klassificeringar AEC-Q200, X2 |