BFC233921104
DigiKeys produktnummer
BC3033-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BFC233921104
Beskrivning
CAP FILM 0.1UF 20% 630VDC RADIAL
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
0.1 µF Filmkondensator 310V 630V Polypropylen (PP), metalliserad Radial
Arbetstemperatur
-55°C-110°C
Serie
Inkapsling/låda
Förpackning
Bulk
Storlek/dimension
L 0,689" x B 0,197" (17,50 x 5,00mm)
Artikelstatus
Aktiv
Höjd - monterad (max)
0,433" (11,00mm)
Tolerans
±20%
Ledaravstånd
0,591" (15,00mm)
Märkspänning - AC
310V
Tillämpningar
Automotive, EMI, RFI-dämpning
Märkspänning - DC
630V