BFC233916224
DigiKeys produktnummer
56-BFC233916224TR-ND - Remsa och spole (TR)
56-BFC233916224CT-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BFC233916224
Beskrivning
CAP FILM 0.22UF 10% 630VDC RAD
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
0.22 µF Filmkondensator 310V 630V Polypropylen (PP), metalliserad Radial
Arbetstemperatur
-55°C-110°C
Genomgående hål
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Storlek/dimension
L 0,689" x B 0,276" (17,50 x 7,00mm)
Artikelstatus
Aktiv
Höjd - monterad (max)
0,532" (13,50mm)
Tolerans
±10%
Ledaravstånd
0,591" (15,00mm)
Märkspänning - AC
310V
Tillämpningar
Automotive, EMI, RFI-dämpning
Märkspänning - DC
630V