AY2101K29Y5SS63L7
DigiKeys produktnummer
BC2908-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
AY2101K29Y5SS63L7
Beskrivning
CAP CER 100PF 440VAC Y5S RADIAL
Tillverkarens standardleveranstid
21 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
100 pF ±10% 440VAC Keramiska kondensatorer Y5S Radial, skiva
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
AY2101K29Y5SS63L7 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Klassificeringar
AEC-Q200, X1, Y2
Serie
Tillämpningar
Förpackning
Bulk
Monteringstyp
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
Radial, skiva
Kapacitans
Storlek/dimension
0,295" diam. (7,50mm)
Tolerans
±10%
Höjd - monterad (max)
0,413" (10,50mm)
Spänning - märkt
Ledaravstånd
0,295" (7,50mm)