AY1222M47Y5UC6UV0
DigiKeys produktnummer
56-AY1222M47Y5UC6UV0TB-ND - Remsa och låda (TB)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
AY1222M47Y5UC6UV0
Beskrivning
AY1 X760Y500VAC 2200PF 20% Y5U A
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
2200 pF ±20% 760V Keramiska kondensatorer Y5U (E) Radial, skiva
Kategori
Egenskaper
Flamhämmande
Tillv.
Klassificeringar
AEC-Q200, X1, Y1
Serie
Tillämpningar
Förpackning
Remsa och låda (TB)
Monteringstyp
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
Radial, skiva
Kapacitans
Storlek/dimension
0,472" diam. (12,00mm)
Tolerans
±20%
Höjd - monterad (max)
0,591" (15,00mm)
Spänning - märkt
Ledaravstånd
0,394" (10,00mm)
Temperaturkoefficient
Ledartyp
Rak
Arbetstemperatur
-55°C-125°C